O nás

ROZVÍJÍME JEJICH SMYSLY (2)

   

 

 

 

 

Všechno to začalo na jaře v roce 2008, kdy jsme si dovezli domů chlupatou kuličku jménem Matýsek.Narodil se v podmínkách, které jsou v dnešní době pro chov již absolutně nepřijatelné. Měl strach ze zvuků, světla a neznámých lidí nebo zvířat. Od počátku jsme výchovu směřovali k jeho socializaci, aby svůj život prožil plnohodnotně a co nejvíc potlačili v něm pocity jako je strach, úzkost, samota. Již jako štěňátko vynikal v likvidaci sebelepších hraček, dek a prostě všeho co se dalo rozkousat. To byli důvody proč jsme začali nejdříve vymýšlet a pak i vyrábět vlastní výcvikové pomůcky a hračky. Tak jako všichni i my jsme museli Matýska nechávat  samotného. Pro všechny bylo vždy největší traumatem loučení. Pes na rozdíl od člověka neumí tak potlačovat své emoce, aby svého pánička ranil, tím, že je smutný, že odchází a než se vrátí, se bude muset vyrovnávat  s pocity strachu a smutku z opuštění a samoty.

 

Matysek-stenatko
stene-Ody-a-kote-Jessy Od roku 2009 jsme začali vyrábět první hračky. Šli jsme cestou pokusů a omylů, hledáním vhodných materiálů a výrobních postupů. Do naší zvířecí rodiny mezitím přibyl opuštěný jezevčík Odík a malé nemocné koťátko s vrozenou vadou, Džesinka. Naši výrobu jsme rozšířili o hračky pro malé plemena a kočky.
Začínali jsme jednoduchým pleteným peškem a od té doby jsme vyvinuli široké portfolio pomůcek a hraček. Přinášíme na trh výrobky, které jsou ověřené a otestované mnohými zákazníky v Čechách i v zahraničí. V roce 2020 se poptávka po našich produktech zvýšila natolik, že jsme se začali produkci věnovat naplno a stala se hlavním výrobním programem společnosti Guden. Naše výrobky mají pomáhat  majitelům a chovatelům při výchově, výcviku, rozvoji přirozených smyslů a budování vztahu mezi nimi a jejich miláčky. Vše formou hry s využitím jejich vrozených vlastností a pudů.        cmuchaci-koberecek-pes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu